Timonova Irina
Logopedinės pamokos „Garsų diferencijavimas [D] - [T]“ santrauka
Tikslas:
Disgrafijos ir disleksijos prevencija; -artikuliacijos ir garso patikslinimas ir palyginimas garsai [d] ir [t]; - foneminio suvokimo ugdymas; - įgūdžių ugdymas garso analizė ir sintezė; -vaikų žodyno turtinimas; - kalbos normų žinių įtvirtinimas; -skatinti nuoseklios kalbos raidą ir aukštesnius psichikos procesus (valingo dėmesio, klausos atminties, motorinių įgūdžių ugdymas); - prisidėti prie priežasties-pasekmės ryšių užmezgimo;
Įranga:
laiškus "d" Ir "T" kiekvienam vaikui;
lipnūs varpeliai;
juostelės raidėms išdėlioti;
juostelės pasiūlymo schemai išdėstyti;
demonstracinė medžiaga "SMART"
Pamokos eiga:
1. ORGANIZACIJOS AKMENTAS
Žaidimas „Sprogdink kamuolį“.
Vaikai paliečia kamuolį, kamuolys sprogsta, pavadina pasirodžiusią raidę ir atsisėda.
2. FONEMATINIO SUVOKIMO UGDYMAS
Nuotraukos rodomos interaktyvioje lentoje (namas, Tomas)
Pažvelkite į objektų paveikslėlius ir pavadinkite juos. (namas, Tomas).
Vardas skamba tvarkingai.
Kiek skamba šiuose žodžiuose? (3 garsas) .
Tai labai panašūs žodžiai "namas Tomas".
Kuo jie skiriasi?
Žodžiu "namas" pirma garsas - [d].
Žodžiu "Tūris" pirma garsas - [t].
Žiūrėk, jie pakeitė vieną garsas, bet visas žodis pasikeitė.
Šiandien išmoksime atskirti garsai o raidės [d] ir [t], kad jų nesupainiotų.
Prisiminkime taisyklę.
Taisyklė: girdime ir tariame garsus, ir mes matome ir rašome laišką.
4. LYGINAMOSIOS CHARAKTERISTIKOS GARSAI
Palyginkime ir apibūdinkime savo garsai.
Sakyk garsai [d] ir [t]. Ar lūpų padėtis tariant šiuos žodžius yra vienoda? garsai? (lygus).
Kaip mes ištariame šiuos garsai? Lūpos šiek tiek prasiskleidusios, liežuvio galiukas remiasi į viršutinius dantis, iškvepiamo oro "sprogimas" sunaikina šį barjerą. Priebalsių garsai.
Uždėkite ranką ant kaklo ir klausykite, ar kalbant nedreba kaklas garsas [d]? (Dreba).
Dabar sakyk garsas [t] ir klausosi, ar tai ištariant dreba gerklė garsas? (Nepurto). Reiškia, garsas tariamas be balso.
Kokią išvadą galime padaryti?
[d] – priebalsis, įgarsintas, tarime dalyvauja balsas.
Priešais jus yra raidės ir varpeliai, prie kiekvienos raidės priklijuokite reikiamą varpelį.
(Vaikai po lipnia raide klijuoja varpelį)
FIZMINUTĖ
Pakeliame rankas aukštyn
Ir tada mes juos nuleidžiame
Ir tada mes prilaikysime jus šalia
Ir tada mes juos atskirsime
Ir tada greitai, greitai
Plojau linksmiau.
5. KORELIACIJA GARSAS IR RAIDĖS
Prisiminkite, iš kokių elementų sudarytos raidės "T" Ir "d".
Kaip atrodo laiškas? "T", "d" (rodyti raides)
Iš mėlynų juostelių išdėliokite T, D raides.
Pasakyk man, jei įdėjai priebalsį ir balsį skamba kartu, ką jie sudaro? (Skiemuo).
6. GARSŲ DIFERENTAVIMAS SIEMENUOSE
(lentoje atsiranda skiemenys)
Skaitykime skiemenis.
AT, OT, UT, IT TA, TO, TU, TI
HELL, OD, UD, ID TAIP, DO, DU, DI
O jei pridėsime vieną raidę, gausime žodį?
(vaikai prideda raides ir skaito gautus žodžius)
Ir iš ko susidaro skiemenis? (Žodžiai).
7. GARSŲ DIFERENCIJOS ŽODŽIAIS
Žaidimas "Išdėstykite nuotraukas" lentoje yra paveikslėlių, kurių pavadinimuose yra garsai"T", "d". Vaikai, susiskirstę į komandas, į dėžutes deda paveikslėlius su duotu žodžiu. garsas ir nustatyti padėtį skamba vienu žodžiu.
Vaikinai puikiai susidorojo su šia užduotimi.
Sakykite, ką sudaro žodžiai, kurie yra susiję vienas su kitu reikšme? (Pasiūlymai).
8. GARSŲ SKIRTIMAS SAKINIU
Žaidimas „Surinkite pasiūlymą“. Vaikai pertvarko žodžius ir pavadina gautą sakinį. Prie kiekvieno sakinio atsiranda paveikslėlis. Vaikai suskaičiuoja žodžių skaičių sakinyje ir išdėsto sakinio schemą.
U, namas, kaime, seneli.
Tvenkinys, kaimai, apytiksl.
Vasarą Tyoma buvo pas senelį.
Pagalvokite, kokia istorija gali atsirasti iš šių sakinių.
Ką sudaro sakiniai, susiję vienas su kitu prasme? (Istorija).
Pabandykime sudėti savo sakinius, kad sukurtume istoriją.
Senelis turi namą kaime. Šalia kaimo yra tvenkinys. Vasarą Tyoma aplankė senelį.
Kaip galime pavadinti savo tekstą?
9. REZULTATAS KLASĖS
Kuris garsai ar išmokome atskirti? ([t], [d]).
Pateikite trumpą jų aprašymą garsai.
[t] – priebalsis, kurčias, tariamas be balso.
[d] – priebalsis, įgarsintas, tarime dalyvauja balsas.
Kodėl mes išmokome juos atskirti garsai?
(Rašyti be klaidų).
Publikacijos šia tema:
Logopedinės pamokos „Garsų diferencijavimas [P], [P’]“ santrauka Logopedinės pamokos „Garsų „R“ / „R“ diferenciacija (parengiamoji mokyklai grupė) santrauka. Autorius: mokytoja logopedė Kozyreva A.V.
Logopedinės pamokos „Garsų diferencijavimas [С]-[С’]“ santrauka Garsų diferencijavimas [c] (parengiamoji grupė) Tikslai: įtvirtinti aiškaus garsų tarimo ir jų diferencijavimo įgūdžius; forma.
Logopedinės pamokos „Garsų diferencijavimas [F], [Z]“ santrauka Pilnas vardas: Ovchinnikova Svetlana Vladimirovna Pareigos: Mokytoja - logopedė Mokymo įstaiga: MDOU Vaikų darželis "Berezka" p. Nauja Igirma.
Grupinės logopedinės pamokos „Priebalsių garsų diferencijavimas [r]-[k]“ santrauka Grupinis logopedinis užsiėmimas (2 kl.). Gramatikos tema: Priebalsių garsų diferenciacija [G-K]. Leksikos tema: Medžiai. Tikslas:.
Individualios logopedinės pamokos „Garsų diferencijavimas [l] - [l’]“ santrauka Tikslas: išmokti atskirti garsus [L] - [L]. Tikslai: Taisomieji ir mokomieji: - įtvirtinti gebėjimą atskirti garsus [L] - [L].
Individualios logopedinės pamokos „Garsų [z] ir [zh] diferenciacija“ santrauka Tikslas: garsų [z] ir [zh] diferencijavimas daugelyje garsų, skiemenų, žodžių. Tikslai: išmokyti vaikus atskirti garsus [z] ir [z]; lavinti artikuliaciją.
Vyresniosios grupės tarimo pamokos santrauka
(Vyksta tėvų susirinkime)
Parengta ir atlikta Kuzmina Tatjana Viačeslavovna ,
mokytoja logopedė
Mičurinskas, Tambovo sritis
Pamokos tema:„Garsų diferenciacija t – d“.
Tikslas:
1. Garsų t, d teisingo tarimo įtvirtinimas.
2. Garsų t, d palyginimas, jų diferenciacija.
3. Leksikos darbas tema „Namai“.
4. Vienaskiemenių žodžių analizės įgūdžių įtvirtinimas.
5. Sakinių su prielinksniais darymas.
Įranga: lenta, spausdinimo drobė, schemų rinkiniai, žaislinis telefonas, namo modelis, lėlė, žaislinė beždžionė.
Pamokos eiga
aš. Organizacinis momentas. Vaikai turi paveikslėlius, kurie prasideda balsių garsais. Atsisėskite pagal instrukcijas. Pirma, tie, kurių pirmasis garsas žodyje yra a, u, i, o, e.
Kartojamas terminas „balsio garsas“.
II. Pagrindinė dalis.
1. Tikslo nustatymas.
Logopedė parodo namo maketą ir klausia, kas tai? (Tai namas) Vaikai taria žodį namas choru ir po vieną. Nustatykite pirmąjį žodžio namas garsą - d. Tada jis parodo vaikams beždžionę ir sako, kad jos vardas yra Tomas. Vaikai ištaria šį žodį ir nustato pirmąjį garsą. Logopedė praneša, kad šiandien kalbėsime apie garsus t, d.
2. Garsų t, d palyginimas.
Vaikai įvardija šiuos garsus ir prisimena, kad jų negalima dainuoti. Šie garsai yra priebalsiai. Garsas t yra kurčias, garsas d yra įgarsintas (patikrinkite, ką veikia mažasis balselis, skamba ar miega).
Žaidimas „Sugedęs telefonas“ (skiemenų transformacija). pasako vaikams, kad pas mus buvo sumontuotas telefonas, tik jis painioja garsus t, d, rodo kaip veikia telefonas. Tada vaikai patys paverčia skiemenis ta-tu-to-you į skiemenis yes-du-do-dy.
3. Žodžių įvardijimas garsais t, d.
Žaidimas „Stebuklingas kubas“.
Ant spausdinimo drobės yra 4 raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos spalvos langai. Pakviestas vaikas išmeta kubą ir atidaro tokios pat spalvos langą, kaip ir mesto kubo viršus. Tuo pat metu jis kuria frazę (atveriu raudoną langą). Jis išima paveikslėlį, nustato, koks garsas yra žodyje (t arba d), ir padeda jį į dešinę lentyną. (Pirmoje lentynoje – namo nuotrauka, antroje – beždžionė Tomas).
4. Žodžių analizė t.
Dirbkite su garso linija.
Logopedas taria žodį, atidaręs langus – garsas ant liniuotės.
Vaikai nustato, kad atsidarė ir užsidega trys langai, o tai reiškia, kad žodyje Tomas yra 3 garsai. Langai turi būti užpildyti apskritimais – garsais.
Koks pirmas garsas? (T) Koks tai garsas? (priebalsis) Kuriuo apskritimu žymėsime garsą t? (mėlyna) Padėkime mėlyną apskritimą pirmame lange.
Koks garsas girdimas žodžio pabaigoje? (m) Koks tai garsas? (priebalsis) Kokį ratą skirsime? (mėlyna)
Du langai buvo užpildyti, vienas liko viduryje. Atidžiai pažiūrėk į mano burną, ji tau pasakys. (T-o-o-o-m) Kokį garsą išleido mano lūpos? (o) Taip, lūpos yra apvalios su garsu o, o tai reiškia, kad antrasis garsas yra o.
Kiek iš viso yra garsų? (trys: balsės-1, priebalsiai-2)
5. Logopedas atkreipia dėmesį į namus ir siūlo pažaisti žaidimą „Kas žino daugumą namo dalių“
Vaikai varžosi vardindami langus, sienas, lubas, duris, grindis...
6. Eilėraščio „Tomas“ išmokimas mintinai.
Logopedas atkreipia dėmesį į mergaitę, vaikai sugalvoja jai vardą (vardas prasideda garsu t - Tonya, Tanya, Toma)
Močiutė namuose, senelis namuose
Tik Tomo nėra namuose
Kur mūsų Toma?
- Ji stovi prie namo.
7. Sakinių kūrimas su prielinksniais „Kur yra Tomas?
Logopedas pastato lėlę už namo, į namą, priešais namą, prie namo ir vaikai kuria sakinius. (Tomas stovi prie namo)
8. Komandinės varžybos „Kas žino daugiau žodžių su garsais t, d“.
Pirmiausia vaikai paeiliui sugalvoja žodžius su garsu t, tada d Nekartokite žodžių. Už kiekvieną žodį – forfetas. Laimi komanda, kuri įvardija daugiausia žodžių abiem garsais.
9. Namuose vaikai sugalvoja žodžius su garsais t, d.
Autorius patenkintas, jums tai nėra sunku - spustelėkite „MAN PATINKA“Irina Vilkina
Pamokos santrauka „Garsų [d], [t] diferenciacija“
Tema: Garsai [d], [T]
Tikslas: įgūdžių formavimas atskirti garsus [d], [T];
Užduotys:
Korekcinis auklėjimas:
Patikslinkite mokinių žinias apie priebalsius skamba T ir D
Išmok atskirti garsai T ir D remiantis skirtingais analizatoriais
Tobulinkite savo įgūdžius garso raidžių analizė ir sintezė
Korekcinis ir vystomasis:
Pagerinkite foneminį suvokimą, suvokimą ir idėjas.
Ugdykite dėmesį ir koncentraciją
Pagerinkite mąstymo procesus (analizė, sintezė, apibendrinimas, išvados ir kt.).
Išmokite įsiminti informaciją ir teisingai ją atkurti.
Išmokyti sudaryti būdvardžių lyginamuosius laipsnius;
Ugdykite sensomotorinius įgūdžius
Švietimo:
Ugdykite savikontrolę ir motyvaciją klases.
Mokykite vaikus savitarpio pagalbos ir savitarpio pagalbos.
Etapai klases
1. Organizacinis etapas
Didaktinė užduotis: darbo aplinkos užtikrinimas ir studentų psichologinis pasirengimas užsiėmimas.
Sveikinimai.
Dėmesio organizavimas.
2. Žinių, įgūdžių ir gebėjimų atnaujinimas
Didaktinė užduotis: mokinių pažintinės veiklos aktyvinimas. visaverčių artikuliacijos organų judesių, reikalingų taisyklingam tarimui, vystymas skamba T ir D.
Žaidimas su kamuoliu „Įvardink paskutinį garsas»
(telefonas-n, sa-mole-t, citrina-n,.).
Artikuliacinė gimnastika
1. Šypsokis.
Laikydami lūpas šypsodamiesi. Dantų nesimato.
2. Vamzdis.
Ilgu vamzdeliu traukdami lūpas į priekį.
3. Tvora.
Lūpos šypsosi, dantys sukandę natūraliu sąkandžiu ir matomi.
4. Šypsena – vamzdelis.
Vamzdeliu patraukite lūpas į priekį, tada ištieskite lūpas į šypseną.
5. Gerai maitinamas žiurkėnas.
Išpūskite abu skruostus, tada pakaitomis išpūskite skruostus.
6. Alkanas žiurkėnas.
Įtraukite skruostus.
7. Arklys.
8. Išdykęs liežuvis.
Kvėpavimo pratimai.
Žiemą dažnai pučia šaltas vėjas, o danguje skraido linksmos snaigės. „Pūtė žiemos vėjelis ir nuskriejo sniego gniūžtė.
Sniegas, sniegas, baltas sniegas, jis dengia jus visus.
Aš paversiu tave šaltu vėjeliu, o tu padėsi man užpūsti snaiges. (Ištiesia snaiges)
Ar mokate taisyklingai pūsti? Giliai įkvepiame per nosį, nepakeldami pečių. Iškvėpdami neišpūskite skruostų. (Vaikai ima snaiges ant virvelių ir ilgai jas pučia, žiūrėdami, kaip snaigės sukasi).
3. Mokinių rengimo sąmoningai asimiliacijai etapas.
Įvadas į temą.
Didaktinė užduotis: sąmoningos mokinių veiklos organizavimas ir paruošimas sąmoningam naujos medžiagos įsisavinimui.
Garso diferencijavimas
Logopedas pateikia palyginamąjį charakteristikos: garsas [d](taip beldžiasi genys)-
priebalsis, balsinis; garsas [t](štai kaip plaktukas pataiko)- priebalsis, kurčias.
"Varpas-būgnas".
Išgirdę vaikai rodo varpelį garsas [d] ir būgnas, Jei
išgirs [t]: d-t-d-t. ; taip-taip-tau-tau. Vaikai kartoja skiemenų serija: ti-ta-doo; di-da-to; tu-tu-da.
« Garsas pabėgo» .
Vaikai turėtų papildyti žodį garsas [t] arba garsas [d] ir pavadinimas, Ką
tai veikė:. mokymas. acha,. moliūgas,. palaiko,. ym.
4. Naujos medžiagos ir naujų veikimo būdų įsisavinimo etapas
Didaktinė užduotis: žinių suvokimo, supratimo ir pirminio įsiminimo užtikrinimas.
Akustinės-artikuliacinės charakteristikos skamba T ir D
Pažiūrėk į veidrodžius, sakyk T garsas. o paskui D. Atkreipkite dėmesį į lūpų, liežuvio ir balso stygų padėtį. Ar pozicijos vienodos ar skirtingos? Ar balsas dalyvauja ištariant šiuos garsai?
"Išdėstykite nuotraukas".
Paveikslėliai ant lentos rodo skamba T ir D. Vaikai išsidėsto
nuotraukos iš garsai [d], [T]:
pomidoras, kibiras, kiaulpiene, ąžuolas, namas ( "mednis")
moliūgas, lėkštė, astras, tuopa, matrioška ( "plaktukas")
Didaktinis žaidimas „Pateikite pasiūlymą“.
Logopedė kviečia vaikus kurti
pasiūlymas dėl nuotraukų:
Sode auga pomidorai ir moliūgai.
Kūno kultūros minutė
"Draugystė" (pirštų gimnastika)
Draugai mūsų klasėje
Merginos ir berniukai.
Mes su tavimi susidraugausime
Maži piršteliai.
Vienas, du, trys, keturi, penki -
Vienas, du, trys, keturi, penki -
5. Savarankiškam darbui reikalingų žinių ir įgūdžių įtvirtinimas mokinių atmintyje
Didaktinė užduotis: Žinių ir veiksmų metodų įsisavinimo užtikrinimas.
"Baldai"
Vaikai žiūri į baldų iliustracijas ir skambina
objektai kalba apie savo paskirtį (stalas - jie valgo prie jo, kėdė - ant jo sėdi, lova - miega ant jo ir tt).
Logopedas paaiškina, kaip susidaro lyginamasis laipsnis
būdvardžiai.
Vaikai turi keisti žodžius pagal modelį (kėdė minkšta, o kėdutė dar minkštesnė.
Sofa plati, o lova stovi. platesnis. Naktinis staliukas yra aukštas, o spinta vis dar yra. didesnis).
6. Įgytų žinių apibendrinimas. Atspindys.
Didaktinė užduotis: nustatyti mokomosios medžiagos įvaldymo lygį.
Kuris garsai buvo pagrindinis dalykas pamokoje? Ar tai balsiai ar priebalsiai? garsai? Kokie jų panašumai? koks skirtumas?
Pavadinkite žodį su garsas T. Pavadinkite žodį su garsas D.
Didaktinė užduotis: pateikti mokymosi sėkmės ir mokinių pasiekimų analizę ir vertinimą bei nubrėžti tolesnio darbo perspektyvas.
Šiandien gerai dirbote ir atlikote savo užduotį.
Kitoje pamokoje mokysimės kitų garsai, o mūsų žinios padės mums judėti toliau.
Publikacijos šia tema:
Logopedinės pamokos santrauka: „Garsų diferencijavimas [K] - [X]“ (parengiamoji grupė). Tikslas: užsiėmimai: priebalsių garsų diferencijavimas K - G. Uždaviniai. Taisomoji ir ugdomoji: - mokyti atskirti garsus.
Pogrupio pamokos apie garsų tarimą santrauka „Garsų [L] ir [L’] skirtumas“ Garsų tarimo pogrupinės pamokos SANTRAUKA Garsų diferencijavimas L, L Sudarė ir veda Valstybinės biudžetinės švietimo įstaigos mokytoja - logopedė.
Logopedinės pamokos SANTRAUKA
su grupe 1 klasės mokinių, turinčių nežymų bendrosios kalbos neišsivystymą.
Išleido: I-III laipsnio vidurinių mokyklų logopedinio centro mokytoja-logopedė. Nr.15 Makeevka
Dolmatova L.D.
Tema: Suporuotų priebalsių garsų D ir T diferenciacija.
Žodžiai-ženklai.
Leksikos tema: Metų laikai .
Tikslas:
išsiaiškinti ir palyginti T-D garsų artikuliaciją ir skambesį, koreliuoti juos su raidėmis;
ugdyti garsinių raidžių, skiemenų analizės ir žodžių su garsais T-D sintezės įgūdžius;
ugdyti mokinių gebėjimą orientuotis erdvėje;
patikslinti ir išplėsti žodyną;
plėtoti nuoseklią kalbą.
Įranga: metų laikų nuotraukos, dalykinės nuotraukos, didaktinė medžiaga, „Metų laikų“ algoritmas, skiemenų schema.
Pamokos eiga.
I. Organizacinis momentas.
Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Sėskime į vietas ir pasitikime svečius.
Susės tas, kuris galės įvardyti paveikslėliuose pateiktus metų laikų pavadinimus. Pažvelkite į nuotraukas ir
nustatyti, koks metų laikas pavaizduotas ant kiekvieno iš jų.
Koks dabar metų laikas? (žiema).
II. Pagrindinė dalis.
Vaikinai! Pas mus iš pasakų miško atėjo linksmi broliai nykštukai. Vieno vardas yra T onik, kita D onyk Jie ateidavo sužinoti, ko mes jau išmokome klasėje ir, žinoma, daug ko iš mūsų pasimokyti.
Garsų charakteristikos T-D.
T onyk ir D Jie mano, kad turi tuos pačius vardus. Ar tai tiesa? Pabandykime išsiaiškinti, kuo šie pavadinimai skiriasi.
Teisingai, pirmieji vardų garsai skiriasi. Pavadinkite šiuos garsus.
Dabar prisiminkime garsų ypatybes D Ir T.
Skleisti garsus T Ir D. Ką daro lūpos? Dantys? Kalba? (Liežuvis atsitrenkia į viršutinius dantis, burna šiek tiek pravira, lūpos šypsosi).
Uždėkite ranką ant kaklo ir klausykite, ar skamba kaklas, kai tariate garsą D? Ar šis garsas tariamas su balsu ar be jo? (balsu, skambučiu).
Dabar paleiskite garsą T ir klausyk, ar tau skamba gerklė, kai ištari šį garsą? (Ne). Garsas tariamas be balso (kurčias).
Kuo jie skiriasi? (garsas „T“ yra begarsis, o garsas „D“ yra įgarsintas)
Kuo garsai panašūs? (Liežuvis beldžiasi į viršutinius dantis, lūpos šypsosi, oro srovė susitinka su kliūtimi, abu garsai yra priebalsiai. Gali būti ir kieti, ir minkšti).
2. Garso ir raidės koreliacija.
Kokie garsai žymimi raštu? (raidės)
Prisiminkite, kokių raidžių elementų mums reikia norint rašyti mažąsias raides ir sudaryti šias raides.
Raidė D yra kaip šis namas, T virto antena
Jame gyvensime dar ilgai. Ir atsidūriau ant stogo
3. Garsų diferencijavimas skiemenyse. Padėkime Tonikui ir Donikui suprasti schemą.
Pažvelkite į diagramą, sudarykite ir perskaitykite skiemenis. Kas yra skiemuo?
Ant lentos surašykite skiemenis poromis pagal balsingumą – bebalsiškumą.
Nurodykite juose pamokoje studijuojamų garsų buvimą.
4. Nustatykite, kuris garsas žodyje yra D arba T, ir garso vietą žodyje. Padėkite Tonikui rinkti paveikslėlius su garsu T, o Donikui su garsu D:
Dovana, stiklas, ritė, mašina, vartai, namas, sodininkas, paštininkas, menininkas, pardavėjas, lovio. Paaiškinkite kiekvieno žodžio reikšmę. Sudarykite sakinius iš šių žodžių.
5. Garsų diferencijavimas žodžiuose.
Dabar pažaiskime žaidimą su broliais nykštukais "Kas yra kur?"
Atspėjusį žodį surašysime į sąsiuvinį ir paryškinsime raides T-D.
Nuotraukos: melionas, kėdė, pieštukas, namas, lėkštė, kopūstas, kibiras, šlepetės, autobusas .
Dabar užduokime klausimą kiekvienam žodžiui: Kuris? Kuris? Kuris?
6. Žaidimas „Raidės pabėgo“. Padėkite nykštukams rasti trūkstamas raides iš žodžių:
7. Darbas su pasiūlymu.
a) Padėkite nykštukams ( sudaryti ir užrašyti frazes ir sakinius):
Vardiniai žodžiai-ženklai.
b) Perskaitykite sakinius , pasirinkdami iš skliaustų žodžius, atitinkančius jų reikšmę. Vardas
nesuprantami žodžiai.
8. Fiziniai pratimai
Pakeliame rankas aukštyn
Mes nieko neįžeidžiame:
Pasuko į kairę, į dešinę
Pasilenkė ir atsistojo
Jie išsitiesė ir šypsojosi.
Ir jie nugrimzdo į vietą.
9. Darbas su tekstu. Nykštukai atnešė mums naujų užduočių. Tonikas atnešė mums tekstą, o Donikas nori išgirsti nedidelę jūsų istoriją:
a) Perskaitykite tekstą, mėlynus žetonus pakeisdami raide T ir žalios drožlės su raide D.
Dabar ruduo. Saulė šviesi ir blanki. _ue_ cold_fan. Valanda_o ir_u_ _ozh_i.
_nė vienas iš jų nėra trumpas.
Apie ką tekstas? Apie kokį metų laiką?
b) Pažvelkite į algoritmą (paaiškinta žodžio „algoritmas“ reikšmė) „Metų laikai“.
Atsakydami į klausimus iš lentelės, parašykite trumpą istoriją apie Žiemą.
III. Pamokos santrauka.
Vaikinai, jūs tokie puikūs! Jūs išmokėte nykštukus atskirti garsus ir raides D Ir T. Jie buvo mokomi atpažinti šiuos garsus žodžiuose ir sakiniuose. Išmoko rašyti apsakymus. Tonikas ir Donikas atnešė jums mažų dovanėlių už gerą darbą (vaikai gauna paveikslėlius su spalvinimo puslapiais garsams D ir T).
VI. Namų darbai.
Išmokite eilėraštį ir užsirašykite jį atmintinai, pabrėždami D ir T raides.
Odesoje gyveno juoda katė
Jis įlipo į keltą,
Mėgaukitės švedišku stalu
Suvalgė sumuštinį su dešra_.
Logopedinės sesijos santrauka
„Raidžių T ir P atskyrimas raštu“
Tikslas: Išmokite raštu atskirti raides T ir PUžduotys:
1) t ir p raidžių rašymo motorinių įgūdžių įtvirtinimas remiantis kinetika pojūčiai;
2) Plėtoti garsinių raidžių analizę ir sintezę;
3) Plėtoti skiemeninę analizę ir sintezę;
Formuoti sampratas apie raidžių p-t reikšmę skiriantį vaidmenį;
Vizualinio dėmesio ugdymas;
Ugdykite susidomėjimą veikla.
Įranga : Demo kortelės, Dunno, Malvinos, Chippolino, paštininko Pechkino, „Stebuklingos dėžutės“ atvaizdai su raidėmis p, t, i, n,Į pagamintas iš vielos, kartono,stalas žaidimui "Bitė", kortelės – žodžiai,guminis rutulys.
Pamokos eiga:
1) Organizacinis momentas
Teisingai pakartokite liežuvio sukimą:
Nuo kanopų plakimo
Dulkės skrenda per lauką.
2) Įvadas į temą
-
Kokie garsai dažniausiai kartojami liežuvio suktuve?
(Pakabinu ant lentos ir duodu vaikams.)
Apie kokias raides kalbėsime klasėje?Kuo šios raidės panašios ir skiriasi?
-
Atkreipkite dėmesį į tuos pačius raidžių elementus p-t:
n - lyg... pasislėpęs t, ir in T
yra papildomas elementas.
Taigi, kokią išvadą galime padaryti?
(Šios raidės turi panašumų, todėl jas lengva supainioti)
3) išmokti naujų dalykų
Kinema-grafemos ryšio užmezgimas
Šiandien mes kartu su skirtingų pasakų herojais mokysimės atskirti raidesp.t. Dunno buvo pirmasis, kuris atėjo mūsų aplankyti.Kaip manai, kodėl taip vadinosi?
(nežino daug, skuba tai padaryti greitai,daro daug klaidų).
Dunno neužbaigia vienos T raidės dalies, todėl visi iš jo juokiasi.
Kita mūsų viešnia Malvina pasakys Dunno, kaip atsiminti
raidžių rašymas p -t.
Klausysimės Malvinos ir mokysimės kartu su Dunno.
Prie laiško T - trys kojos, žodis trys prasideda T, Tai sunkus laiškas.
raidė p - pora (dvi) kojos prasideda žodžių pora p, tai paprastas laiškas.
Ar prisimeni, kaip atskirti raidę? p nuo t? "atvirkščiai?"
Rašykite pirštu į orąT (vienas, du, trys), ant stalo (1-2,3).
Pabandykime nupiešti raides p, T naudojant siūlus.
Ką pastebėjote? (skirtingo ilgio).
Dabar mes išmoksime rasti raides p, T užmerktomis akimis.
Žaidimas „Stebuklinga skrynia“.
Malvina ir Dunno dažnai žaidžia žaidimą „Magic Box“. Dabar žaisime šį žaidimą:
Užrištomis akimis išsirinksite raidę ir ją atpažinsite.
Ko Dunno išmoko žaisdamas šį žaidimą?
Pirštų gimnastika.
Ar jūsų pirštai pavargę? Padarykime šiek tiek gimnastikos.Masažuojame kiekvieną pirštą.
Didaktinis žaidimas „Bitė“
Kas tas garsas ? (Skamba kaip bitės dūzgimas)
Teisingai. Pas mus atskrido bitė!
Tikra bitė yra labai darbštus vabzdys, jis dirba visą dieną,
renka nektarą, pereina nuo vienos gėlės prie kitos.
Mūsų bitė irgi darbšti, bet skrenda ne gėlių taku, o paleiraidžių laukas. Vietoj nektaro ji renka laiškus. Jei bitė juos surenkateisingai, tada ji turės žodį.
Tu ir aš galime jai padėti, ar tu pasiruošęs? Dėmesingai klausyk mano komandų ir užsirašyk raides su bitedaro sustojimą. (1 asmuo valdyboje)
1 raidė T. Nuskrido toliauį kairę ir sustojo. žemyn, žemyn, kairėn-ch up -t up -a Kokį žodį sugalvojai? Paštas – kokia yra pirmoji žodžio raidė? 4?
- Užsirašykite derinį Penk iki eilutės pabaigos, kalbėdamas garsiai.
Garso raidžių analizė
Dar kartą perskaitykime žodį: paštas
Laiškai atsiduria pašte dar nepasiekę mūsų.
Kas pristato laiškus iš pašto? Paštininkas (ištarti žodį)
- Prisiminkite, kas kaime pristato paštą Prostokvashino? (Pečkinas).
Pasirodo paštininkas Pečkinas
Žiūrėk, Pečkinas taip pat atnešė mums laišką, bet tikkai atliksime užduotį.
Paimk kortelę.
Aš padiktuosiu žodžius, tu išrašyk tik raides p, t. Jei žodyje yra abi raidės arba dvi identiškos, parašykite jas tame pačiame langelyje.Pirmiausia užpildykite 1-ąją pusę ir pan.
eilutė: pieštukų dėklas paukščių kostiumo šlepetės
eilutė: volelis lašai prarado šeimininką
Pažiūrėkime, kaip atlikote užduotį.(patikrinkite korteles ant lentos)
Dabar galime atplėšti voką. Cippolino atsiuntė jį mums. Jis dirbosodas ir labai pavargęs. Jis prašo mūsų pagalbos. Padėkime Cippolino sodinti įvairias daržoves.
Norėdami tai padaryti, turite padalyti žodžius į skiemenis ir užrašyti skiemenį, kuriame yraraidė p arba t (supratai?)
Dirbame: Pomidorai, moliūgai, bulvės, krapai, salotos, kopūstai.
Kol mes padėjome Čiplinui, Dunno taip pat gavo laišką ir negalėjoperskaityk, padėk jam. Turite grąžinti skiemenis į savo vietą ir gausite dviejų skiemenų žodį.
Pažvelkime į vieną žodį kartu:TI – LETENOS – koks žodis? Skaityti visi žodžiai:
UOSTAS Į PEL-PE LO-TEP
Nežinau, ačiū už pagalbą.
Fizminutka
aš Metu kamuolį, jei žodyje yra [p], tada grąžinu kamuolį, pakeisiu jį [t] ir atvirkščiai,inkstai (taškeliai) tortas (portas) automobilis (paketas) - pailsėjęs?
Malvina ir Dunno dažnai vaidina skautus, šifruoja žodžius.Jūs ir aš taip pat žaisime šį žaidimą. Jums reikia iššifruoti užrašą lentoje.
//avlin, u///ka, las///akiniai,///žaidimai, begemotas ///, //jie,
Ką reiškia // brūkšniai? /// brūkšneliai?
Kaip pasakyti vienu žodžiu? (visos eilutės atskiros)Paukščių vardus užsirašykite į sąsiuvinį, pabraukite p, t.
Gerai padaryta! Užduotį įvykdžiau. Padarėme gerus skautus.
4) To, kas išmokta, apibendrinimas
Pažiūrėkite į lentą, kas parašyta lentoje.
Mes nerašysime //у///а///ь raidžių // ir /// // raidėje.
5) Santrauka
Kokias raides išmokote atskirti?
Kaip galite juos atskirti?
Kokių klaidų daugiau nedarysite?