02.07.2020

Pastabos apie meninę kūrybą vidurinėje grupėje „Žuvys akvariume. Pamokos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje, naudojant netradicines piešimo technikas ir eksperimentavimo temos elementus, santrauka: „Žuvys plaukioja akvariume


Pamokų užrašai

Tema: „Akvariumas ir jo gyventojai“

Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie akvariumą ir jo gyventojus

Užduotys:

Išsiaiškinkite vaikų idėjas su negalia apie tai, kad akvariume gyvena žuvys, sraigės ir augalai;

Įtvirtinti vaikų su negalia žinias apie žuvų funkcijas, akvariumo augalų paskirtį (plaukioja žuvys, šliaužioja sraigės, valo akvariumo sieneles, auga augalai, puošia akvariumą, patiekia kai kurias žuveles kaip maistą ar pastogę);

Ugdykite empatijos jausmą ir emocinį reagavimą į akvariumo gyventojus.

Medžiaga ir įranga:akvariumas gyvenamajame kampelyje, žuvies maketas, plastilinas, modeliavimo lentos, rietuvės, stereo sistema, įrašyta muzika poilsiui.

Pamokos eiga:

(vaikai sėdi puslankiu priešais stalą, ant kurio yra akvariumas, padengtas servetėle)

P: - Vaikinai, pabandykite atspėti mano mįslę:

Namas stovi

Jis iki kraštų pripildytas vandens.

Be langų, bet ne niūrus,

Permatomas iš keturių pusių.

Šio namo gyventojai

Visi įgudę plaukikai (Akvariumas)

(vaikų atsakymai)

P: – Taip, akvariumas, o kokie gyventojai gyvena šiame skaidriame name? (žuvis)

Susipažinkime su žuvimis ir pažiūrėkime, ką žuvys turi.

Žaidimas „Akvariumas ir jo gyventojai“

(mokytoja skaito eilėraštį apie žuvis ir atkreipia vaikų dėmesį į šias žuvis)

1. Jis atėjo pas mus iš pasakos,

Ten buvo karalienė

Ši žuvis nėra paprasta -

Ši žuvis yra auksinė

Dėvi ilgą smailų uodegą

Ir tai vadinama (kardo nešiotojas)

2. Plėšri žuvis su ūsais

Mes skambiname... (gurami)

3. Kas turi namą po akmeniu?

Jis ūsuotas ir margas(šamas)

4. Kaip sidabrinis mėnulis ir liūdna išvaizda,

Paslaptinga žuvis sėdi akvariume(angelžuvė)

5. Mažas, gražus, vikrus ir išdykęs

Žuvis (gupis) plūduriuoja ant vandens.

P: - Žavėjomės žuvimi, o dabar pažiūrėkime ir įvardinkime, kokios žuvys turi ir kam jos reikia:

(atkreipia vaikų dėmesį į žuvies modelį)

Ovalus kūnas

Pelekai ant nugaros ir pilvo (padeda žuvims plaukti vandenyje)

Uodega (padeda plaukti, vairuoti ir suktis)

Yra akys (žuvys miega su atmerktomis akimis, nes šimtmečio nėra)

Yra burna (žuvims valgyti)

Jie turi žiaunas (žuvys naudoja jas kvėpuoti po vandeniu)

Kūnas padengtas žvynais.

Fiziniai pratimai.

Žuvys plaukė, nardė – banguoti vertikalūs judesiai delnais.

Ir apsitaškydavo ant vandens – tarsi bangos horizontalūs judesiai delnais.

Jie susijungs ir išsiskirs – horizontalūs susiliejantys ir besiskiriantys judesiai

Tada jie užkasa smėlyje – tupi kartu sukamaisiais judesiais delnai.

Žaidimas „Aprenk žuvį“

(vaikams suteikiami akvariumo žuvų ir žvynų siluetai; vaikai įkiša žvynus į žuvies kūno plyšius, aprengia žuvelę ir suteikia pavadinimą „žvynai“)

P: - Gerai pažiūrėkime, vaikinai, kas dar gyvena su žuvimi akvariume (vaikų atsakymai)

Teisingai – tai sraigės, kriauklės, akvariumo augalai.

P: - Kaip manai, ar žuvys, sraigės gyvos ar ne? (vaikų atsakymai)

P: – Taip, žuvys ir sraigės yra gyvi padarai.

Kokiame vandenyje jie norėtų gyventi? (vaikų atsakymai)

P: - Švariame vandenyje.

P: - Žinai, vaikinai, akvariumo augalai taip pat reikalingi akvariumui, grožiui. Kai kurios žuvys ten pasislėps ir gali valgyti žolės stiebus.

P: - Pažiūrėkime, kaip valgo žuvys.

(vaikai stebi akvariumo žuvų maitinimosi procesą).

P: – O dabar mūsų žuvys kviečia pailsėti ant jūros kranto.

Poilsis „Miegas ant jūros kranto“

Skamba rami muzika, vaikai sėdi ant kilimo: guli, užmerkę akis klausosi jūros ošimo. Mokytojas ramiu balsu kalba apie tai, kaip visi vaikai svajoja apie tą patį. Šiame sapne jie mato jūrą su skaidriu mėlynu vandeniu, per kurios storį matosi povandeninis pasaulis: neįprasti dumbliai, keistos žuvys, medūzos ir juokingi delfinai (tada – pauzė). Tyla, girdisi tik jūros ošimas ir žuvėdrų klyksmas.

Bet laikas pabusti ir vėl sugrįžti (vaikai atmerkia akis, lėtai atsisėda ir atsistoja)

P: - Norėdami prisiminti šios dienos susitikimą su akvariumo gyventojais, išpjaukime jums patinkančią žuvį.

(vaikai imasi darbo prie stalo ir, skambant ramiai muzikai, pradeda dirbti; mokytojas padeda patarimu ar demonstravimu)

P: - Puiku, vaikinai! Jūsų žuvys labai gražios ir tikrai patiks mūsų akvariumo gyventojams.

Rūpinkitės savo grazus namasžuvims rūpinkitės žuvimis, nepamirškite, kad jos gyvos, kad joms reikia jūsų dėmesio, pamaitinkite jas ir jos jus džiugins savo grožiu.

Olesja Kruglova
Pamokos pastabos vidurinei grupei „Kas gyvena akvariume?

Pamokos santrauka vidurinei grupei

šia tema: "PSO gyvena akvariume.

Programos turinys:

Padaryti vaikams norą rūpintis gyventojais akvariumas. Kuriame bendrus interesus. Paaiškinkite vaikų supratimą apie tai, kas yra žuvys gyvena akvariume, augalai, jie visi yra gyvi. Žuvys gyvena geros sąlygos. Kalbos aktyvinimas, pažintinės kalbos ugdymas.

Auklėtojas: Vaikinai, kur gyvena mūsų žuvys? (jūroje, ežere, upėje)

Auklėtojas: Teisingai! Pagalvokime, ar žuvys gali gyventi bute? (gali)

Šis namas ne iš medžio,

Šis namas ne iš akmens,

Tai skaidrus, tai stiklas

Ant jo nėra numerio

O gyventojai ten ne paprasti

Ne paprasti, auksiniai.

Tie patys gyventojai yra žinomi plaukikai.

Vaikai: Akvariumas

Auklėtojas: Kas mes esame? gyvena akvariume? (žuvis, augalai)

Auklėtojas: Pažiūrėkime į mūsų akvariumas.

Ir pažiūrėkime į žuvis.

Ar visos mūsų žuvys plaukia? (Taip)

Ar jie greitai plaukia? (Taip)

Ar žuvies vanduo turi būti švarus ar nešvarus? (švarus)

(Vaikams paaiškina, kad esant blogoms sąlygoms žuvys gali susirgti, tada jos prastai plauks. Parodykite, koks neturi būti vanduo. Paimkite indelį dumblaus vandens)

Kokią žuvį turime?

(Mes išvardijame : ką turi žuvys)

Kas yra priešais ją ir kas už jos? (galva, uodega)

Kur nugara ir kur pilvas? (viršuje, apačioje)

Kas žuviai ant galvos (akys, burna)

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, dabar jie žino, ką turi žuvys.

Auklėtojas: Kokiame vandenyje gyvena žuvys?

(kviečiame vaikus liesti vandenį)

Auklėtojas: Kas dar yra mūsų akvariumas? (apačioje akmenukai ir smėlis, augalai)

Ar žuvys valgo augalus? (Taip)

Ką dar valgo žuvys? (Maitinti)

Tai specialus maistas žuvims. Kvapas:kvapas: žuvies.

Auklėtojas:O žuvis reikia šerti kiekvieną dieną.

Pamaitinkime juos

(vienas iš vaikų gauna dėžutę maisto, kitas – dangtelį, likusieji vaikai šeria žuvis, nurodydami jiems šėrimo kiekį).

Stebime, kaip valgo žuvys.

Auklėtojas: Kol jie valgys, aš tau pasakysiu

Skaičiavimo lentelė

"Eeny, meeny, miny, May."

Pagauk žuvį už kojos.

Jei žuvis: "Oi oi",

Išsiųskite ją namo"

Žuvys pavalgė ir nuplaukė pailsėti, tai pasakysim "Sudie!".

Metodinė literatūra:

1.. Kompleksas užsiėmimai pagal programą"Nuo gimimo iki mokyklos" redagavo N. E. Veraksa. leidykla "Mokytojas"-2016 m

2. Nikolaeva S. N. Dalinė programa "Jaunasis ekologas". – M.: Mozaika-Sintez, 2016 m.

Publikacijos šia tema:

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos vidurinėje grupėje „Kas gyvena miške? Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie mūsų krašto laukinius gyvūnus. Tikslai: - toliau supažindinti vaikus su miško gyvūnais ir jų savybėmis.

Tema: „Vabzdžiai.“ Programos tikslai: 1. Išmokti perpasakoti pirmą kartą perskaitytą tekstą remiantis laiko-erdviniais modeliais. 2. Pritvirtinkite.

Tema: „Vaisiai“ Tikslas: patikslinti ir plėsti vaikų žinias apie vaisius. Tikslai: 1. Įtvirtinti žinias apie spalvą, formą, dydį, skonį, kvapą, charakterį.

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Programos turinys

I. Ugdymo tikslai:

1. Toliau ugdyti vaikų aplinkos kultūrą, įtvirtinant vaikų žinias apie žuvis: jų kūno sandarą, judėjimo būdus.
2. Įtvirtinti vaikų žinias apie skirtingos aplinkosžuvų buveinės: atviri vandenys (jūros, upės, ežerai...); akvariumas.

II. Vystymo užduotys:

1. Tobulinti įgūdžius eksperimentuojant su medžiagomis, reikalingomis darbui netradicinėmis vizualinėmis technikomis: frattazh, piešimas taškais, trafaretai.
2. Skatinti iniciatyvą ir savarankiškumą manipuliuojant medžiagomis bei kūrybiškumą pridedant prie savo darbo.

III. Edukacinės užduotys:

1. Ugdykite meilę gyvajai gamtai
2. Ugdykite bendrininkavimo jausmą, norą ieškoti išeities iš probleminės situacijos.

IV. Koregavimo ir tobulinimo užduotys:

1. Lavinti rankų ir akių koordinaciją (akys – ranka).
2. Gebėjimas atlikti darbus grandinėje.

Žodyno darbas:

Išplėskite žodyną su pavadinimais:
– daiktavardžiai (ryklys, lydeka, delfinas, aštuonkojai, akvariumo žuvys, auksinė žuvelė, kardo uodega, gupija; akvariumas – namelis žuvims, dumbliams, pelekams, žvynams..);
– veiksmažodžiai (plaukia, slepiasi, priplaukia...).

Medžiaga pamokai: tamsinti popieriaus lapai, žuvų ir sraigių atvaizdai frattage technikai, vaško kreidelės, trafaretai, vatos tamponai, putplasčio kempinės, guašas. Nuožulnios lentos vaikams su regėjimo negalia ir vaikams su žvairumu.

KLASĖS PAŽANGA

Vaikinai yra grupės dalis.

Pedagogas: Ar esate geros nuotaikos? (Gerai)
Aš taip pat gera nuotaika. Pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus, nusišypsokime, pasisveikinkime ir padovanokime gerą nuotaiką

O vaikinai, tyliai, tyliai
Išgirstu kažką keisto
Paruoškite ausis
Klausančios ausys...

(Muzika skamba - vandens garsas)

– Ką tavo ausys girdi?
– Ką Leročka išgirdo?
- Sonečka?

Pedagogas: Taip pat girdėjau vandens triukšmą. Kur vanduo gali kelti triukšmą? (Jūroje, vandenyne, ežere, tvenkinyje, fontane, upėje...)
– Ar žinai, kas gyvena tvenkinyje? (Žuvis, aštuonkojai, sraigės...)
– Kur mūsų grupėje gali gyventi žuvys? (Akvariume)
– Kokios žuvys gali gyventi akvariume? (Akvariumas)
– Kokias akvariumo žuvis pažįstate? (Auksinė žuvelė, gupija, kardo uodega...)
- Vaikinai, ar norėtumėte, kad mūsų grupėje taip pat būtų akvariumas? (Taip)
– Ir aš to labai noriu, ir nusprendžiau jus nustebinti. Užsimerk...

(Skamba stebuklinga muzika ir mokytoja atidaro flanelografą po medžiaginiu apsiaustu. Vaikai atveria akis)

Pedagogas: Pažiūrėkite, kokį akvariumą nusprendžiau jums padovanoti. Čia net žuvis gyvena. Kaip manote, kaip tai vadinasi? (Auksinė žuvelė)
Ji mėgsta plaukioti ir nardyti. Žiūrėk...

(Vizualinė gimnastika – žuvis plaukia – kairėn, dešinėn, aukštyn, žemyn)

Žuvys plaukė ir nardė
Žuvis vizgina uodegą
Plaukia aukštyn ir neria žemyn
Plaukia aukštyn ir neria žemyn
Dešinė, kairė, dešinė, kairė
Ji retkarčiais nardė.
Štai kas tai – auksinė žuvelė!

Pedagogas: Kaip manote, ko ji ieško? Kodėl? (Ji nuobodu, liūdna, viena, neturi su kuo maudytis, žaisti...)
- Ką mes galime padaryti
– Kuo žuvis būtų linksmesnė, linksmesnė?

Pedagogas: Nupieškime jos draugus – žuvis.

Kviečiu vaikinus prie stalų. Ant stalų (nuožulnių lentų) yra tamsinti popieriaus lapai (neapibrėžtos formos) su tamsintais apvaliais langais)
Sakau vaikams, kad ant mūsų lapelio (po akmenėliu) jau kažkas slepiasi, ir siūlau susirasti mūsų žuvelei nepažįstamą draugą.

Fratage technika: vaikai judina vaškinę kreidelę ir randa žuvį, sraigę...

Toliau vaikai piešia žuvis: naudodami trafaretus, putplasčio kempinėles, perkeldami žvynus vatos tamponais ar pirštais.
Jei pageidaujate, kūrinį papildykite dumbliais, akmenukais, aštuonkojais (vaikai traukia pagal vandens garso muziką).
Pasibaigus darbui, jie savarankiškai įdeda savo piešinius į „akvariumą“ ir „supažindina“ su „auksine žuvele“ draugais (grožimės!)

Žaidimas: „Žuvis džiaugiasi“

(žaidžia su vaikinais)

Žuvys plaukia, neria -
Surenkamas povandeninis maistas.
Vienas-du-trys - surinkite!

Žuvis neria po akmenuku ir duoda vaikams kriauklių dėžutę, o ten yra skanėstas, vadinamas „jūros akmenukais“ – saldainiais.

Pamokos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje, naudojant netradicines piešimo technikas ir eksperimentavimo elementus, santrauka tema: „Žuvys plaukioja akvariume“.

Tikslas:

  • mokyti vaikus darbo su guašu technikos; taisyklingai laikyti ranką (neįtempiant raumenų ir nespaudžiant pirštų);
  • toliau mokyti, kaip atsargiai tepti dažus ant teptuko, įmerkti visus šerelius į indelį su dažais, pašalinti dažų perteklių nuo indelio krašto, švelniai palietus šerius;
  • išmokti piešti nestandartine technika (piešimas delnu)
  • ugdyti estetinį suvokimą
  • sukelti norą padėti ir rūpintis žuvimis.

Medžiagos ir įranga:

Medžiagos:

- demonstracinė ir vaizdinė medžiaga: akvariumų nuotraukos;

- didaktinė medžiaga: nuostabus krepšys, žuvies žaislas, žuvies trafaretai;

- Dalomoji medžiaga: dažyti akvariumai; indas su dažais, dažai stiklainiuose: žalia, juoda; drėgnos servetėlės, šepetys, stovas, lėkštės su guašu, dažai, teptukai, kempinė, drėgnos ir sausos servetėlės ​​kiekvienam vaikui, akvariumo paveikslas (10 vnt.)

Įranga: molbertas, organinis stiklas su koliažu “Akvariumas”, rodyklė, kompresorius akvariumui, puodeliai vandens (10 vnt.), šiaudeliai (10 vnt.), nešiojamas kompiuteris.

Preliminarus darbas: pravesti pamoką apie FCCM tema: „ Akvariumo žuvys“, išmokite „įžengimo į povandeninį pasaulį ritualą“, mokykitės pirštų gimnastikos „Žuvys plaukia“.

Individualus darbas: su Alena Blinova - išmok eilėraštį „Akvariumas“.

Žodyno darbas: kompresorius.

Pamokos eiga

Vaikai patenka į „Kūrybinę laboratoriją“

Klausimas: Vaikai, ar jums patinka staigmenos? (vaikų atsakymai) Šiandien paruošiau jums įdomią staigmeną: „Nuostabus krepšys“, jame kažkas yra. Turite atspėti, kas jame yra liesdami (vaikai atpažįsta maišelyje esantį daiktą ir išsako savo nuomonę).

Pedagogas: Dabar klausyk mįslės.

Namas stovi, iki kraštų pripildytas vandens.

Be langų, bet ne niūri, permatoma iš keturių pusių.

Šio namo gyventojai

Visi yra įgudę plaukikai.

Kas tai yra?

Vokalas: Teisingai, tai akvariumas. Vaikinai, pažiūrėkite į šias nuotraukas, yra įvairių akvariumų: apvalių, kvadratinių, stačiakampių, mažų ir didelių . Noriu pakviesti jus į nuostabų povandeninį akvariumo pasaulį. Ar nori ten nuvykti? Tada pasakykime stebuklingus žodžius. Vaikai stovi ratu (ritualas)

Taip atsidūrėme povandeniniame pasaulyje. Vaikai, pažiūrėkite, koks stebuklingas yra akvariumas. Susėskime prie stalų, pažiūrėkime ir pakalbėkime apie tai.

IN:. Pasakyk man, kas gyvena akvariume? (Žuvis).

IN: Taip, jame gyvena įvairios žuvys: gupijos, karduodegės, gaidžiai, auksinės žuvelės ir daugelis kitų. Akvariumas yra visas povandeninis pasaulis.

- Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, viskas žuvys tokios pat? (Ne)

Kuo jie skiriasi? (kūno forma, dydis, spalva, skirtinga forma pelekai ir uodegos).

Ką jie turi bendro? (uodega, pelekai, žvynai).

Vaikinai, kiek žuvų yra akvariume? Kiek žuvų plaukia į dešinę ir į kairę?

Žuvis galima vadinti ir tyliosiomis, nes jos neskleidžia garsų.

Ką dar matote akvariume? (smėlis, dideli ir smulkūs akmenukai, dumbliai). Kaip manote, kokia yra dumblių paskirtis? akvariumas? (Kai kurie žuvys juos valgo. Tarp augalų žuvys slepiasi. Augalai išskiria deguonį, kuris žuvys kvėpuoja).

Ir taip pat, vaikinai, akvariumasįdiegti specialų įrenginį - kompresorių, parodyta akvariumo su kompresoriumi iliustracija, o tada pats kompresorius. Kodėl to reikia akvariume? Kompresorius išvalo vandenį ir prisotina jį deguonimi.

Eksperimentinė veikla

Su jumis tapkime kompresoriais ir parodykime, kaip veikia oro tiekimo įrenginys. Atidžiai klausykite taisyklių.

Vienas vamzdelio galas turi būti visiškai panardintas į vandenį ir atsargiai pūsti nuo savęs į kitą vamzdelio galą. Pažiūrėk, kaip aš tai darau. Įsiurbiu orą per nosį ir nupučiu nuo savęs. Dabar pūskite į vamzdelį ir stebėkite, kas atsitiks.

Ką tu stebi? (burbuliukai)

Iš kur atsirado burbuliukai? (iš oro)

Jūs iškvėpėte orą, ir jis matomas vandenyje burbuliukų pavidalu. Šiuo principu veikia kompresorius akvariumas.

Dabar pažaiskime šiek tiek. Išeikite ant kilimo ir paimkite nuo stalo po vieną kortelę su žuvimi. Kiekviena žuvis turi porą. Žuvys plaukia pagal muziką; kai tik muzika baigiasi, kiekvienas turi susirasti porą.

Žaidimas „Surask porą“

Žaidimas kartojamas 2 kartus, bet su skirtingomis nuotraukomis.

Vaikai sėdi prie stalų.

Uždegimas: dalija akvariumo šablonus. Visas rankas sudėjo ant kelių, nugaras išlygino, niekas nieko neima, o tik žiūri ir atidžiai klauso. Vaikinai, ką aš tau daviau, kas tai? (akvariumas). Teisingai. O kam jame trūksta? (Žuvis). Ir aš siūlau apgyvendinti mūsų akvariumus žuvimis. Nupieškime juos. Bet piešime neįprastai.

Išnagrinėjus gatavą dažytos žuvies pavyzdį. Paaiškinkite, kaip nupieštas liemuo (su atspaudu paliko delnai), ką dar reikia dažyti teptuku (akis, burną).

O dabar aš jums parodysiu, kaip piešime žuvis. Atidžiai žiūrėkite ir prisiminkite. Kempine dažome kairįjį delną. Tada dedame delną į akvariumo centrą ir gerai prispaudžiame jo nejudindami.

Tada nuvalykite ranką servetėle. Tada pamerkiame rodomąjį pirštą į juodus dažus ir nupiešiame akį, o pirštą nuvalome servetėle. Už geležinių marškinių paimame teptuką, pamerkiame į juodus dažus ir nupiešime žuviai burną. Ir galiausiai vėl panardinkite rodomąjį pirštą į mėlynus dažus ir nupieškite burbulus.

Nepamirškite apie dažų ir šepečių naudojimo taisykles. Teptuką laikome teisingai, kaip pieštuką. Nuvalykite dažų perteklių nuo šepetėlio ant stiklainio krašto.

Dabar prieš piešdami ištieskime delnus ir pirštus, kad jie būtų paklusnūs ir gerai atliktų užduotį, nes... tu pieši su jais.

Pirštų gimnastika

Žuvys plaukia vandenyje

Žuvys smagiai žaidžia

žuvis, išdykusi žuvis

Mes norime tave sugauti

Žuvis išlenkė nugarą

Paėmiau duonos trupinį

Žuvis mostelėjo uodega

Žuvis greitai nuplaukė.

Pradėkime dirbti. Piešiame atsargiai, netrukdome vieni kitiems. Prisiminkime, kaip teisingai naudoti dažus ir teptuką.

Vaikai dirba darbus.

Pamokos santrauka.

Vokalas: Vaikai, pažiūrėkite, kokią nuostabią žuvį padarėte. Darbas analizuojamas.

O dabar Sofija Š. pasakos eilėraštį apie akvariumą.

Šis namas ne iš medžio,

Šis namas ne iš akmens.

Tai skaidrus, tai stiklas,

Ant jo nėra numerio.

Ir gyventojai ten nėra paprasti,

Ne paprasti, auksiniai.

Tie patys gyventojai -

Įžymūs plaukikai.

Ar jums patiko mūsų pamoka?

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Ką nupiešėme?

Ved. Pristatykime savo darbus svečiams kaip atminimą apie nuostabią veiklą.

Pamokos santrauka vidurinei darželio grupei

Tikslas: supažindinti vaikus su kūrybiškumu, naudojant netradicines puantilizmo piešimo technikas
Užduotys: kelti vaikų susidomėjimą žuvies įvaizdžiu, praktikuoti spalvinimą Skirtingi keliai naudojant netradicinę puantilizmo techniką, pasiekti vaizdo išraiškingumą per kontrastingą spalvų derinį; ugdyti norą padėti vienišai žuviai.
Metodai: pirštų žaidimas, probleminiai klausimai, mįslių naudojimas, netradicinės piešimo technikos.
Įranga: vatos tamponai, guašas, plastilinas, flomasteriai, PVA klijai, teptukas, spalvoto popieriaus puodeliai, žuvies ruošiniai, garso įrašas su muzika, magnetofonas.
Preliminarus darbas: pokalbiai apie žuvis, darbų skaitymas, iliustracijų, įvairias žuvis vaizduojančių paveikslėlių žiūrėjimas, piešimas trafaretais.
Žodynas: pelekai, kūnas, akvariumo žuvys.
GCD judėjimas:
- Vaikinai, klausykite mįslės
Ant lango yra tvenkinys,
Jame gyvena žuvys.
Ant stiklinių krantų
Žvejų nėra.
-Kas čia? Kas atspėjo?
(akvariumas)
- Štai jis. Pažiūrėk, koks jis didelis
/mokytojas rodo į molbertą, kur sumontuotas ant vatmano popieriaus nupieštas akvariumas/
-Kiek žuvų jame yra? (vienas)
-Taip, vaikinai, vieni. Kaip manai, jai smagu ar liūdna vienai maudytis dideliame akvariume? (liūdnas)
-Kaip aš galiu jai padėti? (pieškite žuvies draugus)
-Pažiūrėkime į žuvį. Ką ji turi? (liemuo, uodega, pelekai, akys)
-Ar išvardytos žuvies dalys yra tokios pat spalvos? (Ne)
-Pasakyk, kokios spalvos kūnas? (geltona)
-O kaip su uodega ir pelekais? (raudona)
- Kokia akių spalva? (juodas)
-Bet žuvis gali būti ir kitų spalvų. Ar sutinki? (Taip)
-Pažiūrėkite, kaip skiriasi žuvų spalvos.
/pristatymas „Žuvys“ naudojant nešiojamąjį kompiuterį/
-Vaikinai, kviečiu jus į mūsų kūrybines dirbtuves
/vaikai praeina ir susėda prie stalų/
- Ant jūsų stalų yra žuvies. Kokios spalvos jie? (balta)


-Ką reikia padaryti, kad žuvis būtų ryški ir graži? (spalva)
-Šiandien bandysime įvairiai nuspalvinti žuvis. Pažiūrėkite, ką turime ant mūsų stalų?
flomasteris rašikliai


guašu ir medvilniniai tamponai


plastilino


spalvoti popieriniai puodeliai ir klijai


- Prisiminkime kaip įdomiu būdu Ar galite dažyti žymekliais? (nupieškite žiedus ar taškus)
-Kaip guašas? (su pagalba medvilniniai tamponai"kišti" metodas)
-Kaip teisingai laikyti vatos tamponą? (kad jo galas žiūrėtų į lubas)
-Teisingai. Tai vadinama vertikalia.
-Kaip galima dažyti naudojant plastiliną? (reikia atimti mažą gabalėlį nuo didelio gabalo, susukti į rutulį, pritvirtinti ir paspausti)
-Kaip galima nuspalvinti naudojant spalvotus apskritimus? (naudojant programą)
-Ką tepsime klijais? (nuotraukos dalis)
-Teisingai. Pamažu tepdami piešinio dalis, pritaikysime spalvotus apskritimus.
-Na, dabar užmerkite akis ir įsivaizduokite, kokios spalvos bus jūsų žuvis
/vaikai minutėlę pagalvoja, kokias spalvas pasirinkti/
-Eik į darbą. Sėdėkite tiesiai ir atidžiai atlikite savo darbą
/savarankiška vaikų veikla, mokytojas įjungia muziką kūrybiniam įkvėpimui/
-Mūsų žuvis paruošta. Vaikinai, ką gali padaryti žuvys? (plaukti)
-Ar nori su jais žaisti? (Taip)
/vyksta pirštų žaidimas „Žuvis“/
Žuvis plaukia vandenyje,
Žuvims smagu žaisti.
Žuvis, žuvis - išdykęs,/jie purto pirštą/
Mes norime tave sugauti./sujungti delnus/
Žuvis išlenkė nugarą/rankos sulenktos kaip valtis, imituojant, kad jie plaukia/
Paėmiau duonos trupinį./atlikti griebimo judesius/
Žuvis mostelėjo uodega
Kartą žuvis nuplaukė./ rankos sulenktos kaip valtis, imituojant, kad jos plaukia /
-Vaikinai, dabar įdėkime žuvį į akvariumą
/vaikai prieina prie molberto ir pritvirtina žuveles prie akvariumo, tai padeda dvipusė juosta/


-Pasakyk, kiek žuvų dabar yra akvariume? (daug)
-Kokią žuvį gavai? (ryškus ir gražus)
-Pažiūrėkite, kaip jie skiriasi. Parodyk, kur yra žuvys, dažytos guašu ir vatos tamponais, o kur plastilinu?
/vaikai rodo rodykle/
- Vaikinai, ar manote, kad žuvis dabar laiminga? (Taip)
- Kokios nuotaikos ji buvo? (džiaugsmingas)
-Kodėl? (ji turi draugų, jai nenuobodu)
- Vaikinai, jūs šiandien padarėte tokį gerą darbą! Šauniai padirbėta! Mūsų kūrybinės dirbtuvės užsidaro.