02.07.2020

GCD kopsavilkums vidējā grupā: “Akvārija zivis un matemātikas pamati. GCD kopsavilkums par māksliniecisko jaunradi vidējā grupā “Zivis akvārijā IV. Koriģējoši un attīstoši uzdevumi


Nodarbības piezīmes

Temats: "Akvārijs un tā iemītnieki"

Mērķis: paplašināt bērnu izpratni par akvāriju un tā iemītniekiem

Uzdevumi:

Precizējiet bērnu idejas ar invaliditāti par to, ka akvārijā dzīvo zivis, gliemeži un augi;

Nostiprināt bērnu ar invaliditāti zināšanas par zivju funkcijām, akvārija augu mērķi (zivis peld, gliemeži rāpo, tīra akvārija sienas, aug augi, rotā akvāriju, pasniedz kādu zivi kā barību vai pajumti);

Empātijas izjūtas un emocionālās atsaucības attīstīšana pret akvārija iemītniekiem.

Materiāls un aprīkojums:akvārijs dzīvojamā stūrītī, zivju makets, plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, stereo sistēma, ierakstīta mūzika atpūtai.

Nodarbības gaita:

(bērni sēž puslokā pie galda, uz kura atrodas akvārijs, pārklāts ar salveti)

P: - Puiši, pamēģiniet uzminēt manu mīklu:

Māja stāv

Tas ir piepildīts ar ūdeni līdz malām.

Bez logiem, bet ne drūms,

Caurspīdīgs no četrām pusēm.

Šīs mājas iedzīvotāji

Visi prasmīgi peldētāji (akvārijs)

(bērnu atbildes)

P: - Tieši tā, akvārijs, un kādi iedzīvotāji dzīvo šajā caurspīdīgajā mājā? (Zivis)

Iepazīsim zivis un apskatīsim, kas zivīm ir.

Spēle "Akvārijs un tā iemītnieki"

(skolotājs nolasa dzejoli par zivīm un vērš bērnu uzmanību uz šīm zivīm)

1. Tas mums nonāca no pasakas,

Tur bija karaliene

Šī zivs nav vienkārša -

Šī zivs ir zeltaina

Nēsā ​​garu spicu zirgaste

Un to sauc (zobena nesējs)

2. Plēsīgās zivis ar ūsām

Mēs saucam... (gurami)

3. Kam zem akmens ir māja?

Viņš ir ūsains un raibs(sams)

4. Kā sudraba mēness un pēc izskata skumjš,

Noslēpumaina zivs sēž akvārijā(eņģeļu zivs)

5. Mazs, skaists, veikls un palaidnīgs

Zivis (gupijs) peld pa ūdeni.

P: - Mēs apbrīnojām zivis, un tagad paskatīsimies un nosauksim, kas zivīm ir un kāpēc tām tas ir vajadzīgs:

(pievērš bērnu uzmanību zivju modelim)

Ovāls ķermenis

Spuras uz muguras un vēdera (palīdz zivīm peldēt ūdenī)

Aste (palīdz peldēt, vadīt un griezties)

Ir acis (zivis guļ ar ar atvērtām acīm, jo nav gadsimta)

Ir mute (lai zivs ēst)

Viņiem ir žaunas (zivis tās izmanto, lai elpotu zem ūdens)

Ķermenis ir pārklāts ar zvīņām.

Fiziskie vingrinājumi.

Zivis peldēja, nira - viļņveidīgas vertikālas kustības ar plaukstām.

Un viņi šļakstījās uz ūdens – viļņveidīgas horizontālas kustības ar plaukstām.

Tās sanāks kopā un atšķirsies – horizontālas saplūstošas ​​un atšķirīgas kustības

Tad viņi ierok sevi smiltīs - viņi tup līdzi apļveida kustībā plaukstas.

Spēle "Saģērbiet zivis"

(bērniem tiek doti akvārija zivju un zvīņu silueti; bērni ievieto zvīņas zivju ķermeņa spraugās, saģērbj zivis un piešķir nosaukumu "zvīņas")

P: - Paskatīsimies, puiši, kurš vēl dzīvo kopā ar zivīm akvārijā (bērnu atbildes)

Tieši tā – tie ir gliemeži, gliemežvāki, akvārija augi.

P: - Kā jūs domājat, zivis, gliemeži ir dzīvi vai ne? (bērnu atbildes)

P: - Tieši tā, zivis un gliemeži ir dzīvas radības.

Kādā ūdenī viņi vēlētos dzīvot? (bērnu atbildes)

P: - Tīrā ūdenī.

P: - Ziniet, puiši, akvārija augi ir vajadzīgi arī akvārijam, skaistumam. Un dažas zivis tur paslēpsies un var ēst zāles stiebrus.

P: - Paskatīsimies, kā zivis ēd.

(bērni vēro akvārija zivju barošanas procesu).

P: - Un tagad mūsu zivis aicina atpūsties jūras krastā.

Atpūta "Guļojiet jūras krastā"

Skan mierīga mūzika, bērni sēž uz paklāja: guļ, acis ir aizvērtas un klausās jūras šalkoņu. Skolotāja mierīgā balsī runā par to, kā visiem bērniem ir viens sapnis. Šajā sapnī viņi redz jūru ar dzidri zilu ūdeni, caur kuru var redzēt zemūdens pasauli: neparastas aļģes, dīvainas zivis, medūzas un smieklīgus delfīnus (pēc tam pauze). Klusums, dzirdama tikai jūras šalkoņa un kaiju saucieni.

Bet ir pienācis laiks mosties un atgriezties (bērni atver acis, lēnām apsēžas un tad piecelties)

P: - Lai atcerētos šodienas tikšanos ar akvārija iemītniekiem, noformēsim sev tīkamo zivi.

(bērni ieņem darbu pie galda un sāk strādāt mierīgas mūzikas pavadījumā; skolotājs palīdz ar padomu vai demonstrējumu)

P: - Labi darīts, puiši! Jūsu zivis ir ļoti skaistas un noteikti iepriecinās mūsu akvārija iemītniekus.

Parūpējies par savu skaista māja zivm rpties par zivm, neaizmirsti, ka ts ir dzvas, ka viam nepiecieama tava uzmanba, pabaro, un ts iepriecins tevi ar savu skaistumu.

Anastasija Krasnova
Nodarbības piezīmes par kognitīvā attīstība: “Akvārijs un tā iemītnieki”

Skaidrojums priekšstatam, ka zivis, gliemeži un augi dzīvo akvārijā (zivis peld, gliemeži rāpo, augi aug; tie visi ir dzīvi).

Empātijas izjūtas un emocionālās atsaucības attīstīšana pret akvārija iemītniekiem.

Izglītības joma: “Kognitīvā attīstība” (integrācija ar izglītības jomām “ Runas attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība, "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība", "Fiziskā attīstība").

Izglītības mērķi:

Nostiprināt un paplašināt bērnu priekšstatus par akvārija iemītnieku dzīves īpatnībām;

Nostiprināt bērnu zināšanas par zivju funkcijām, akvārija augu mērķi (zivis peld, gliemeži rāpo, tīra akvārija sienas, aug augi, rotā akvāriju, pasniedz kādu zivi kā barību vai pajumti).

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt sakarīgu runu;

Veidojiet un aktivizējiet vārdu krājumu: akvārijs, akvārija zivis, eņģelis, gupijas, sams, aļģes;

Attīstīt bērnu zinātkāri, atmiņu un domāšanu;

Attīstīt vizuālo uztveri.

Izglītības uzdevumi:

Attīstīt bērnos vides pratību;

Audzināt uzmanīga attieksme dzīvniekiem;

Veicināt saskarsmes kultūras attīstību ar pieaugušajiem un vienaudžiem, emocionālās atsaucības izpausmi;

Interese par daiļliteratūru.

Metodes un tehnikas: eksāmens, dzejas lasīšana, mīklas, problemātiska jautājuma uzdošana, saruna.

Materiāli, aprīkojums: akvārija makets, d/i “Kas dzīvo akvārijā?”, bildes “Akvārija iemītnieki”, dzejoļi, mīklas par akvāriju un tā iemītniekiem, krāsainie zīmuļi, akvārija veidošana no papīra.

Priekšdarbi: saruna par zemūdens pasauli, aplūkojot ilustrācijas par tēmu: “ Akvārija zivis", veicot didaktiskā spēle“Zemūdens iemītnieki”, I. Tokmakovas dzejoļa “Kur zivs guļ” lasījums.

Nodarbības gaita:

Pedagogs:

Skolotājs izveido spēles situāciju, lai izvirzītu mērķi: nolasa mīklu par akvāriju. Aktivizē bērnu uzmanību. Mudina jūs izteikt savu viedokli.

Stikla māja uz loga

Ar tīru ūdeni

Ar akmeņiem un smiltīm apakšā

Un ar zelta zivtiņu. (Akvārijs)

Timošas redzeslokā

Dīķī peld zivis.

Kaķis skumji skatās uz dīķi:

Kaut es varētu šeit noķert zivi!

Jūs to nenoķersiet. Cik ļauni

Dīķis ir paslēpts aiz stikla.

(Akvārijs)

Uz kumodes atrodas stikla trauks.

Kuģī dzīvo gliemeži un zivis.

Bet neķer zivis no turienes!

Paskatieties uz skaisto zivi.

(Akvārijs)

Bērni klausās mīklu un izsaka savu viedokli.

Pedagogs: - Tieši tā, akvārijs.

Pievērš uzmanību akvārija izkārtojumam ar zivīm. Apraksta zivju uzbūvi.

Pedagogs: - Puiši, paskatieties, šis ir akvārijs. Apakšā smiltis, oļi, dažādi gliemežvāki. Tas kļūst ļoti mājīgs telpā, kurā ir akvārijs. Gribas sēdēt blakus un vērot tās iemītniekus, bet kādi iedzīvotāji dzīvo šajā caurspīdīgajā mājā?

Iepazīsim zivis un apskatīsim, kas zivīm ir.

Un no kādām daļām zivs sastāv? (Galva, ķermenis, aste)

Kas palīdz zivīm peldēt? (spuras)

Kur ir zivju spuras? (Uz muguras, uz sāniem, uz vēdera un uz astes)

Kā zivs kustina asti? Parādīsim to ar roku. Kurš to izdarīs labāk?

Paskaties, zivs ķermenis ir saspiests no sāniem, plakans. Šī ķermeņa forma ir piemērota peldēšanai.

Zivīm uz ķermeņa ir zvīņas, tās aizsargā zivis. Viņu galvas ir smailas, kas zivīm ir uz galvas?

Viņiem ir lielas acis. Tie atrodas galvas sānos.

Viņiem ir arī mute, ar kuru viņi ēd ēdienu.

Zivis var skaidri redzēt barību, viena otru un tos, kas tās baro. Vai jūs zināt, kā zivis ēd? Viņi pamana kustības aiz akvārija un piepeld tuvāk, kad cilvēks tuvojas. Ko zivis ēd, ko jūs domājat?

Viņiem ir īpašs ēdiens, ko pārdod veikalā. Zivis jābaro katru dienu.

Kādā ūdenī zivis vēlētos dzīvot? (Tīrā)

Ūdenim akvārijā vienmēr jābūt tīram un caurspīdīgam. Zivis elpo gaisu, kas atrodas ūdenī. Ja ūdens kļūst netīrs, tas ir jāmaina. Pretējā gadījumā zivis saslims un nomirs. Noskaidrosim, kādas zivis dzīvo akvārijos.

Aicina aplūkot ilustrācijas, kurās attēlotas dažādas akvārija zivis. Veicina konstruktīvu domāšanu.

Bērni skatās attēlus un atbild uz jautājumiem.

Pedagogs: Kādas akvārija zivis jūs zināt?

Mīklu veidošana par akvārija zivīm.

Tīri mirdz burciņā

Aizmugure zeltaina.

(Akvārija zivis)

Ģērbieties gudri

Ir patīkami uz viņiem skatīties

Vienkāršs, iespiests,

Dzeltens un zils

Nepretenciozas zivis -

Visi zina

(Gupeški)

Viņš dzīvo pašā apakšā

Viņam ir ūsaina mute

Viss, kas krīt no augšas

Paņems uzmanīgi

Naktī iet uz māju gulēt

Zivis sauc (sams)

Nāca pie mums no pasakas,

Tur bija karaliene.

Šī nav parasta zivs.

Zivis. (Zelta)

Pārmaiņus parāda akvārija zivju attēlus no mīklām.

Ja bērna atbilde ir nepareiza, bērni labo kļūdu, sniedzot pareizo atbildi.

Pedagogs: Paskatīsimies, puiši, kas vēl dzīvo kopā ar zivīm akvārijā.

Tieši tā – tie ir gliemeži, gliemežvāki, akvārija augi.

Gliemeži rāpo gar akvārija sienām un aļģēm, tādējādi tās attīrot.

Kāpēc akvārijā ir zaļa zāle? Tie ir ūdensaugi – aļģes. Ziniet, puiši, akvārija augi ir vajadzīgi arī akvārijam, skaistumam. Zivis slēpjas tajās, atpūšas un var ar tām mieloties.

Fiziskās audzināšanas minūte. Spēle "Piecas zivtiņas"

Pedagogs:

Piedāvā spēlēt spēli “Piecas zivtiņas”:

Upē plunčājās piecas mazas zivtiņas. (zivju kustības imitācija)

Uz smiltīm gulēja liels baļķis. (Izpletiet rokas uz sāniem)

Pirmā zivs teica: "Šeit ir viegli nirt." (Niršanas imitācija)

Otrais teica: "Šeit ir dziļi." (Viņi krata rādītājpirkstu)

Trešais teica: es gribu gulēt. (Palieciet rokas zem auss)

Ceturtais sāka nedaudz salst. (Berzējiet plecus ar otām)

Piektais kliedza: šeit ir krokodils, (Rokas atdarina krokodila muti)

Peldējiet ātri, lai jūs to nenorītu. (Skrien uz savām vietām)

Bērni veic tekstā norādītās motoriskās kustības.

Didaktiskā spēle "Kas dzīvo akvārijā".

Problēmsituācija:

Pedagogs: Puiši, zivis ir zaudējušas mājas. Ko darīt? Atradīsim zivīm mājas?

Bērni nonāk pie secinājuma, ka palīdzēs viņiem atrast māju.

Bērni izmanto attēlus, lai atrastu zivīm savas mājas.

Pedagogs: Labi darīts, jūs zināt tik daudz. Uzslavē puišus.

Pedagogs: Par ko mēs runājām?

Ko jaunu esi iemācījies?

Ko vēl jūs vēlētos uzzināt jaunu par akvāriju?

Puiši, zīmēsim paši savas zivis akvārijā?

Bērni zīmē savas zivis papīra akvārijā.

Publikācijas par šo tēmu:

Izglītojošo pasākumu kopsavilkums izziņas attīstībai vecākajā grupā “Es skatos uz akvāriju, man patīk dažādas zivis!” Izstrādāja: skolotāja Kostjučenko Svetlana Valentinovna Sanktpēterburgas Kaļiņinskas rajona GBDOU DS Nr. 6 Mērķis: paplašināt bērnu zināšanas.

Nodarbības par kognitīvo attīstību (pētnieciskās darbības) kopsavilkums Sokolova Irina Nikolaevna Tēma: Burvju ūdens Mērķis: Iepazīšanās.

Nodarbības par kognitīvo attīstību kopsavilkums “Ciemos pie Lesoviča” Programmas mērķi: - Nostiprināt zināšanas par sezonas parādības: sniega kušana, putnu ierašanās no siltajām zemēm, savvaļas dzīvnieku pamošanās (lācis,...

Nodarbības piezīmes par kognitīvo attīstību Tēma “Košā kleitā modesista dejo kā medniece” Programmas saturs Informācijas sastāvdaļas: Izglītojoši: Nostiprināt bērnos ideju.

Nodarbības par kognitīvo attīstību kopsavilkums “Brīnums gaiss” Abstrakts atklātā klase Tēma: “Miracle Air” Sagatavoja un vadīja: Elchenkova S.V. MDOU bērnudārzs Nr.9 “Saule”, Južnouļska.

Nodarbības par kognitīvo attīstību kopsavilkums “Mana dzimtā pilsēta” MADOOU D/S Nr. 37 “Draudzīga ģimene” Nodarbības par kognitīvo attīstību kopsavilkums “MANA DZIMTĀ PILSĒTA” Ar vecākā pirmsskolas vecuma bērniem.

Nodarbības par kognitīvo attīstību “Kukaiņi” kopsavilkums Nodarbības tēma: "Kukaiņi". Vecuma grupa: 3-4 gadi. Mērķis: Bērnu priekšstatu veidošana par vasaras pārmaiņām dabā, par kukaiņiem.

Nodarbības kopsavilkums par kognitīvo attīstību (vidējā grupa)(Grupā ir skolotājs, kurš rokās nes kastīti) J: Sveiki, puiši! Paskaties, ko es tev atnesu, vai gribi zināt, kas ir kastītē?

Nodarbības kopsavilkums par kognitīvās attīstības tēmu “Autobuss” Pašvaldības pirmsskolas izglītības budžeta iestādes bērnudārzs "Aļenka" KONSULTĒTS SPECIĀLI ORGANIZĒTAJĀ JOINT.

Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums senioru grupā “Jūras iemītnieki” Nodarbības kopsavilkums par runas attīstību un iesaistīšanos vecākā grupa

Lidija Vasiļjevna Šigejeva

pārskats integrētā nodarbība vidējā grupā par tēmu:

« Akvārija zivis» .

Mērķis: Attīstība radošums bērni cauri sintēze mākslinieciskā izteiksme, mūzika, pirkstu spēles un vizuālā māksla.

Uzdevumi: attīstīt bērnu runu, radošā domāšana, atmiņa, uzmanība, darba prasmes akvarelis glezno, attēlojot iedzīvotājus akvārijs.

Aprīkojums: galdi ar zīmēšanas materiāliem, albumu lapas – « akvāriji» ar aļģu un dibena attēlu akvārijs, īsts akvārijs ar tā iemītniekiem, kaķa cepure rotaļām ārā.

Nodarbības gaita.

Bērni ienāk zālē un sēž puslokā priekšā akvāriju.

Audzinātāja: Bērni, klausieties mīklu, un jūs uzzināsiet, par ko mēs šodien runāsim.

Uz galda ir stikla dīķis,

Bet viņi man neļauj makšķerēt.

Māja ir caurspīdīga kā logs,

Tajā mājā dzīvo mazas zivis.

Bērni: Šis akvārijs.

IN: Tieši tā, tā akvārijs. Šodien mēs runāsim par akvārija zivis.

IN: Pastāsti man, kam ir māja akvāriji?

IN: Kas dzīvo akvārijs? (Zivis, gliemeži, aļģes).

IN: kurš jūsu akvārijos dzīvo zivis? (zvanīja).

IN: IN akvārijos dzīvo dažādas zivis: gupijas, zobenastes, gaiļi, dzeloņstieņi, gurami, neoni, zeltaini zivis un daudzi citi. Viņi ir ļoti skaisti. Cilvēkiem patīk skatīties zivis, pabarojiet tos.

Ar ko viņi baro zivis?

D: Īpaša pārtika.

IN: Pabarosim zivis. (mūzikai tiek izpildīta skice "Zivju barošana".

IN: Bērni, ko jūs vēl redzat akvārijs? (smiltis, lieli un mazi oļi, gaisa burbuļi).

IN: Labi padarīts! Jūs esat ļoti uzmanīgs. Uz zivi, tāpat kā visām dzīvajām būtnēm, tām ir nepieciešams gaiss. IN akvārijam ir kompresors, kas piesātina ūdeni ar gaisu. Zivis norīt ar skābekli bagātinātu ūdeni iekšķīgi. Parādi man kā zivis elpo? (artikulācija: bērni atver un aizver lūpas).

IN: Ko dara gliemeži akvārijs?

D: Tie attīra aļģes un stiklu akvārijs.

IN: Pārvērtīsimies par gliemežiem un spēlēsimies.

Veica mobilo mūzikas spēle "Gliemeži".

IN: Bērni, paskatieties, ko viņi dara zivis akvārijā?

Bērni: Viņi peld, panāk viens otru, izklaidējas.

IN: Parādīsim ar pirkstiem, kā spēlēt zivis.

Noturēts pirkstu spēle "Piecas zivtiņas".

IN: Bērni, vai jūs vēlaties uzzīmēt tik skaistas zivis?

IN: Pieej pie galdiņiem, ērti apsēdies. Paskaties, cik viņi ir skaisti tev ir akvāriji. Zīmēsim zivis, gan mazas, gan lielas, košas un dzīvespriecīgas.

Praktiskā daļa: bērni zīmē zivis akvareļu krāsas. Pēc zīmēšanas bērni novieto savus zīmējumus uz statīva un apskata tos.

(Bērns ar kaķa cepuri klusi ieiet zālē).

IN: Bērni, paskatieties, kas ieradās pie mums ciemos? (Kaķis).

Kaķiem patīk skatīties zivis akvārijā.

U akvārija incītis

UZ pietuvojās zivij

Un mēģina vēlreiz

Noķer vismaz vienu zivi.

IN: Paspēlēsimies ar incīti. Tiek spēlēta āra spēle "Kaķis un zivis» (bērni mūzikai) "peldēt"- viņi skraida pa zāli, un kaķis viņus noķer).

IN: Tik gudri mēs esam zivis, incītis nespēj tos noķert.

IN: Bērni, uzaicināsim kaķi pie mums grupai un palutini viņu ar gardiem cepumiem - zivis un aromātiskā tēja.

Bērni atstāj zāli. Klase pabeigta.








Publikācijas par šo tēmu:

Integrētā GCD kopsavilkums mākslinieciskā jaunrade. Plastilinogrāfiju “Akvārija zivis” sagatavoja skolotāja T. V. Kozaeva.

Integrētas runas attīstības nodarbības kopsavilkums vidējai grupai “Akvārija zivis” MĒRĶIS: 1. Dabaszinātnisko priekšstatu par akvārija faunu paplašināšana un precizēšana; 2. Ideju veidošana par akvārija zivīm.

Vidējās grupas integrētās nodarbības “Zivis spēlē, zivis dzirkstī” kopsavilkums Integrēta nodarbība vidējā grupā Zivis spēlē, zivis dzirkst... Mērķis: bērnu radošo spēju attīstība caur produktīvu.

Integrētās nodarbības kopsavilkums 2.d jaunākā grupa"A" par tēmu "Akvārija zivis" Izglītības jomas: 1. mākslinieciskā un estētiskā.

Atvērtās mūzikas integrētās nodarbības (mūzika un vizuālā māksla) “Zivis akvārijā” kopsavilkums ar IKT vidējā grupā.

Piezīmes, kā kopā ar vecākiem no sāls mīklas modelēt "Akvārija zivtiņas". Sāls mīklas modelēšanas nodarbība kopā ar vecākiem “Akvārija zivtiņas” Mērķis: mudināt vecākus piedalīties izglītojošās aktivitātēs.

Sadaļas: Darbs ar pirmsskolas vecuma bērniem

Programmas saturs

I. Izglītības mērķi:

1. Turpināt attīstīt bērnu vides kultūru, nostiprinot bērnos zināšanas par zivīm: viņu ķermeņa uzbūvi, kustību metodēm.
2. Nostipriniet bērnu zināšanas par dažādas vides zivju biotopi: atklātie ūdeņi (jūras, upes, ezeri...); akvārijs.

II. Attīstības uzdevumi:

1. Pilnveidot prasmes eksperimentēt ar materiāliem, kas nepieciešami darbam netradicionālās vizuālās tehnikās: frattazh, zīmēšana ar punktiem, trafareti.
2. Veicināt iniciatīvu un neatkarību, manipulējot ar materiāliem, un radošumu sava darba papildināšanā.

III. Izglītības uzdevumi:

1. Veiciniet mīlestību pret dzīvo dabu
2. Izkopt līdzdalības sajūtu, vēlmi meklēt izeju no problemātiskas situācijas.

IV. Korekcijas un izstrādes uzdevumi:

1. Attīstīt roku-acu koordināciju (acis – roku).
2. Spēja veikt darbu ķēdē.

Vārdu krājuma darbs:

Paplašiniet vārdnīcu ar nosaukumiem:
– lietvārdi (haizivs, līdaka, delfīns, astoņkājis, akvārija zivis, zelta zivtiņa, zobenaste, gupijs; akvārijs – māja zivīm, aļģēm, spuru, zvīņām..);
– darbības vārdi (peld, paslēpjas, uzpeld...).

Materiāli nodarbībai: tonētas papīra loksnes, zivju un gliemežu attēli frattage tehnikai, vaska krītiņi, trafareti, vates tamponi, putu sūkļi, guaša. Slīpi dēļi bērniem ar redzes traucējumiem un bērniem ar šķielēšanu.

KLASES PROGRESS

Puiši ir daļa no grupas.

Pedagogs: Vai jums, puiši, ir labs garastāvoklis? (labi)
ES arī labs garastāvoklis. Paskatieties, cik daudz viesu ir atnākuši pie mums, uzsmaidīsim viņiem, sveicināsim un dāvāsim viņiem savu labo garastāvokli

Ak, puiši, klusu, klusu
Es dzirdu kaut ko dīvainu
Sagatavojiet ausis
Klausās ausis...

(Mūzikas skaņas - ūdens skaņa)

– Ko tavas ausis dzird?
– Ko Leročka dzirdēja?
- Sonečka?

Pedagogs: Es arī dzirdēju ūdens trokšņus. Kur ūdens var radīt troksni? (Jūrā, okeānā, ezerā, dīķī, strūklakā, upē...)
– Vai jūs zināt, kas dzīvo dīķī? (Zivis, astoņkāji, gliemeži...)
– Kur mūsu grupā var dzīvot zivis? (akvārijā)
– Kādas zivis var dzīvot akvārijā? (Akvārijs)
- Kādas akvārija zivis jūs zināt? (Zelta zivtiņa, gupijs, zobenaste...)
- Puiši, vai jūs vēlētos, lai mūsu grupai būtu arī akvārijs? (Jā)
– Un es arī to ļoti vēlos, un es nolēmu jūs pārsteigt. Aizver savas acis...

(Skan burvju mūzika un skolotājs atver flanelogrāfu zem auduma apmetņa. Bērni atver acis)

Pedagogs: Paskaties, kādu akvāriju es nolēmu tev uzdāvināt. Te pat dzīvo zivs. Kā jūs domājat, kā to sauc? (Zelta zivtiņa)
Viņai patīk peldēt un nirt. Skaties...

(Vizuālā vingrošana - zivs peld - pa kreisi, pa labi, uz augšu, uz leju)

Zivis peldēja un nira
Zivs luncināja asti
Uzpeld augšā un nirst lejā
Uzpeld augšā un nirst lejā
Pa labi, pa kreisi, pa labi, pa kreisi
Viņa šad un tad turpināja nirt.
Tāda tā ir – zelta zivtiņa!

Pedagogs: Kuru, jūsuprāt, viņa meklē? Kāpēc? (Viņai ir garlaicīgi, skumji, vienai, nav ar ko peldēties, spēlēties...)
- Ko mēs varam darīt
– Kas zivi padarītu jautrāku, dzīvespriecīgāku?

Pedagogs: Uzzīmēsim viņas draugus – zivis.

Aicinu puišus pie galdiņiem. Uz galdiem (slīpiem dēļiem) ir tonētas papīra loksnes (nenoteiktas formas) ar tonētiem apaļiem logiem)
Es saku bērniem, ka uz mūsu papīra lapas (zem oļa) jau kāds slēpjas, un iesaku atrast mūsu zivij nepazīstamu draugu.

Fratage tehnika: bērni kustina vaska krītiņu un atrod zivi, gliemezi...

Tālāk bērni zīmē zivis: izmantojot trafaretus, putu sūkļus, pārnesot zvīņus kokvilnas tamponi vai ar pirkstiem.
Papildiniet darbu ar aļģēm, oļiem, astoņkājiem, ja vēlaties (bērni velk pie ūdens skaņas mūzikas).
Darba beigās viņi patstāvīgi ievieto savus zīmējumus “akvārijā” un “iepazīstina” draugus ar “zelta zivtiņu” (apbrīnojot!)

Spēle: “Zivis priecājas”

(spēlējas ar puišiem)

Zivis peld, nirst -
Tiek savākta zemūdens barība.
Viens-divi-trīs - savāc!

Zivs nirst zem oļa un iedod bērniem gliemežvāku kastīti, un ir cienasts ar nosaukumu “jūras oļi” – konfektes.

Rogačova Maija Petrovna

MBDOU Nr.8 skolotājs

Mērķis. Ņemiet vērā jēdzienu "zivis". Iemācieties izveidot zivju dzīvei nepieciešamos apstākļus, iemācieties salīdzināt. Nostiprināt jēdzienus “vesels” un “daļa”, skaitīšanas prasmes, telpiskos jēdzienus; attīstīt loģisko un kombinatorisko domāšanu, atmiņu, telpisko iztēli, komunikācijas spējas, runu. Iemācieties rakstīt stāstu, izmantojot diagrammas.

Materiāls un aprīkojums. Akvārijs ar dekoratīvām zivtiņām. Balta papīra loksne un papīra strēmeles dažāda krāsa un izmērs (zils, dzeltens, zaļš, pelēks). Atsauces attēli jēdziena “zivs” veidošanai. Kartes ar attēliem dažādi veidi pakaļgals.

Nodarbības norise vidējā grupā

1. daļa. Akvārijs

Bērni tuvojas akvārijam; apskati to un uzzini, kas tajā ir bez zivīm; pievērsiet uzmanību akvārija skaistumam.

P. Sakiet, lūdzu, kas ir akvārijā?

D. Akvārijā ir ūdens, augi, smiltis un vēžveidīgie.

P. Kāpēc smiltis vajadzīgas apakšā? Oļi?

D. Augi tiek stādīti smiltīs. Oļi ir nepieciešami, lai zivis aiz tiem varētu paslēpties.

P. Kāpēc akvārijā vajag augus?

D. Augi ir skaisti. Dažas zivis ar tām barojas. Augi ražo skābekli, ko zivis elpo. Zivis slēpjas starp augiem.

P. Paskaties, kur vēl akvārijā ir augi?

D. Daži aug zemē, bet citi peld virsū.

P. Tagad iekārtosim katrs savu akvāriju.

Bērni sēž pie galdiem.

2. daļa. Akvārija uzstādīšana.

Uz galda katram bērnam priekšā ir balta papīra lapa un sloksņu komplekts, kas viņiem jānovieto uz lapas. Atceroties akvārija “grīdas”, bērni uz balta fona novieto daudzkrāsainas (zilas, zaļas, dzeltenas, pelēkas) svītras.

Bērniem vajadzētu iegūt šādu akvārija modeli:

P. No cik daļām (“grīdām”) sastāv mūsu akvārijs?

D. Viens, divi, trīs, četri, pieci, seši, septiņi. Septiņi.

P. Kādi stāvi tie ir?

D. Smiltis, akmeņi, augi, ūdens, augi, ūdens, gaiss.

Skolotājs parāda savu akvārija modeli, kurā augi atrodas uz ūdens virsmas.

P. Cik daļu (“stāvu”) ir manā akvārijā?

D. Viens, divi, trīs, četri, pieci, seši. Seši.

P. Kur pazuda viena daļa? (Bērni skaidro, ka skolotājs nolika virs ūdens peldošos augus.) Vai kādam ir citi akvāriju modeļi?

D. Mums nav citu modeļu.

P. Cik dažādas daļas akvārijā?

D. Viens, divi, trīs, četri, pieci. Kopumā ir piecas dažādas daļas.

P. Kāpēc tu tā domā?

D. Tas ir ūdens un tas ir ūdens (norādiet uz divām zilām svītrām). Tie ir augi un tie ir augi (norādiet uz divām zaļām svītrām).

Skolotāja rezumē: divas zaļas svītras nozīmē, ka akvārijā ir augi apakšā un ūdenī, divas zilas svītras nozīmē, ka akvārijā ir ūdens.

Piezīme. Ja bērniem pašiem ir grūti izveidot akvāriju, skolotājs vispirms vada šāda veida sarunu.

P. Ar kuru strēmeli sāksim akvārija iekārtošanu?

D. Ar zilu. Tas nozīmē ūdeni.

P. Cik liels tas ir?

D. Mazais. Mazāk balts.

P. Kā jūs to noskaidrojāt?

D. Virs tā uz baltās lapas ir palicis daudz brīvas vietas.

P. Kas ir akvārija augšējā stāvā? Kāpēc zivis dažreiz paceļas ar atvērtu muti?

D. Augšpusē ir gaiss. Viņi to elpo.

P. Tātad, cik galvenās daļas mēs esam identificējuši akvārijā? Kuru?

D. Apakšā ir zila svītra un augšpusē balta svītra. Divas daļas.

P. Uzstādiet akvāriju, izmantojot papīra strēmeles, un saskaitiet, cik detaļu (“grīdu”) tagad ir akvārijā.

3. daļa. Zivis

P. Tagad apskatīsim tuvāk mūsu zivis. (Bērni atkal tuvojas akvārijam) Kā viņus sauc?

D. Gupijas, zobenastes...,

P. Uzmanīgi apskatiet gupijus. Vai tie ir vienāda izmēra un krāsas?

D. Dažas gupijas ir lielākas, bet citas mazākas. Daži ir spilgti, bet citi ir pelēki un tāpēc nav redzami.

P. Kuras zivis ir spilgtākas: lielākas vai mazākas?

D. Mazie ir spilgti, bet lielie ir neuzkrītoši.

P. Kurām zivīm astes spura ir garāka un skaistāka?

D. Mazajiem gupijiem ir liela, gara, spilgtas krāsas astes spura. Lieliem gupijiem astes spura ir mazāka un gandrīz nekrāsota.

Skolotāja skaidro, ka starp zivīm ir tēvi un mātes, tikai tos sauc par mātītēm un tēviņiem. Mazie gupi ar spilgtām astes spurām ir tēviņi, bet lielie, pelēkie, neuzkrītošie ir mātītes.

P. Ar ko ir klāts zivs ķermenis?

D. Zivs ķermenis ir klāts ar zvīņām.

P. Ar ko ir klāts kaķa ķermenis? Putni?

D. Kaķa ķermenis ir pārklāts ar apmatojumu, bet putna ķermenis ir pārklāts ar spalvām.

Skolotājs pievieno zivju uzbūves grafiskās diagrammas (att. a, b).


II. Kā un ar kādu palīdzību zivs kustas?

D. Zivis peld. Viņai ir spuras, un tās atrodas ūdenī.

P. Kā putni pārvietojas? Kaķi?

D. Putni lido un staigā. Viņiem ir spārni un kājas. Kaķis staigā, skrien, lec, kāpj – tam ir ķepas.

Skolotājs izliek vēl vienu kartiņu (c zīm.).

P. Kur dzīvo zivis?

D. Viņi dzīvo ūdenī, viņiem nav kāju vai ķepu, un viņi nevar pārvietoties pa sauszemi.

Skolotājs parāda kartīti ar ūdens attēlu (att. d) un paskaidro, ka zivis ne tikai peld ūdenī, bet arī elpo ūdenī izšķīdušo gaisu, izmantojot savas žaunas. Parāda attēlā redzamās žaunas. Ja akvārijā dzīvo lielas zivis, tad bērni apskata savas žaunas, vēro, kā zivis elpo, kā ceļas un krīt to žaunu vāki. Viņi runā par redzēto.


P. Ko zivis ēd? Skaties uz bildi.


Barība akvārija zivīm:

a – salātu lapa; b – asinstārpu kāpuri; c – sausā barība; g – putra; d – maize; e – olas dzeltenums; g – maltā gaļa; h – piena pulveris

D. Viņi ēd sauso barību, cieti vārītas putras (manna, griķi, prosa), salātus, baltmaizi, asins tārpus - moskītu kāpurus, olas dzeltenumu, piena pulveri.

P. Kurš pabeidz zivju barību un tādējādi palīdz tīrīt akvāriju?

D. Mīkstmieši (gliemeži). Viņi ēd to pašu, ko zivis, un turklāt viņi barojas ar aļģēm.

P. Tagad izveidosim zivīm ēdienkarti septiņām dienām no pieciem barības veidiem, lai katru dienu zivis saņemtu tikai divu veidu barību, bet tajā pašā laikā to barība būtu daudzveidīga.

4. daļa. Pabarosim zivis

Bērni sēž pie galdiem. Katrai no tām ir kartīšu komplekts, kas attēlo akvārija zivju barības veidus.

P. Cik dienām mēs veidojam ēdienkarti?

D. Uz nedēļu. Tātad septiņas dienas.

P. Nosauciet, kāds ēdiens ir attēlots uz kartītēm?

D. Maize, putras, asins tārpi, sausā barība, olas dzeltenums.

P. Cik daudz ēdienu katram no jums ir?

D. Viens, divi, trīs, četri, pieci. Ir tikai pieci veidi

P. Cik daudz veidu pārtikas var dot katru dienu?

D. Divi veidi.

P. Sastādiet ēdienkarti zivīm nedēļai.

Bērni veido komplektus, izmantojot kartītes, un skolotājs pārbauda, ​​vai katrs bērns pareizi izpilda uzdevumu. Tad viņš uzliek ēdienkarti uz flaneļgrāfa. Piemēram, pirmdiena - maize, asins tārpi; otrdiena - putra, sausā barība; trešdiena - maize, dzeltenums; ceturtdiena - dzeltenums, putra; piektdiena - maize, putra; sestdiena - sausā barība, maize; Svētdiena - dzeltenums, asins tārps.

P. Apskatiet kartītes un pastāstiet mums visu, ko šodien uzzinājāt par zivīm.

Bērni veido stāstu, izmantojot uzziņu kartītes (att. a, b, c, d, e).